CZY CHCESZ SKUTECZNIE POZYSKAĆ KLIENTÓW W SKANDYNAWII?

Jest wiele dróg prowadzących do rynku szwedzkiego. Proponujemy trzy sprawdzone sposoby:

 • Dostęp do aktualnych zapytań ofertowych firm szwedzkich poprzez naszego partnera, firmę Kalex AB.
 • Możliwość prezentacji firm polskich na portalu odwiedzanym przez szwedzkich producentów poprzez
  Industri Index.
 • Zakup firmy szwedzkiej poprzez Bolagsplatsen.

Poprzez ścisłą współpracę z firmą Kalex AB ze Sztokholmu, oferujemy polskim producentom i usługodawcom szeroki, i w pełni zweryfikowany, dostęp do rynku szwedzkiego, norweskiego i duńskiego.

Poszukujemy polskich firm, chętnych do nawiązania stałej współpracy z rynkiem skandynawskim, które mają potencjał eksportowy wyrażony w wysokiej jakości produktów, a jednocześnie charakteryzują się odpowiednią kulturą organizacyjną.

Kalex AB od 30-stu lat zajmuje się dostarczaniem rzetelnych informacji na temat zapotrzebowania firm szwedzkich, a obecnie także duńskich  i norweskich, na określone produkty i usługi. Od 2010 r. firma ta działa także w Polsce. Jej konsultanci gromadzą na bieżąco informacje z kilkudziesięciu tysięcy firm skandynawskich a następnie przekształcają je w konkretne zapytania ofertowe kierowane do potencjalnych dostawców. Przez 4 tygodnie od pojawienia się określonego zapytania, mamy na niego wyłączność na terenie Szwecji, Norwegii i Danii.

Interesuje nas przede wszystkim długoterminowa współpraca między polskim producentem a klientem ze Skandynawii. Nie pobieramy żadnych opłat za pośrednictwo w transakcjach handlowych, a jedynie za dostarczanie zweryfikowanych informacji o możliwości nawiązania współpracy.


Jak to działa?

Jeżeli wiemy, że istnieje popyt w Szwecji na dany produkt, na przykład na zbiorniki ciśnieniowe, obróbkę metalu czy usługi poligraficzne, konsultanci Meridianu nawiązują kontakt z polskimi producentami takich produktów czy usług i przeprowadzają wstępną weryfikację możliwości nawiązania współpracy. Jeżeli przedsiębiorca jest zainteresowany wejściem na rynek Skandynawii i uznamy, że firma posiada potencjał do współpracy, umawiamy się na spotkanie, podczas którego – wspólnie z przedstawicielami Kalex AB, przeprowadzamy audyt firmy. Weryfikacji podlegają m.in. takie elementy jak: park maszynowy, stosowane technologie, utrzymanie ruchu, zaplecze magazynowe, certyfikaty jakości i bezpieczeństwa (ISO 9001, 14001, OHSAS 18001, HACCP/ISO22000) oraz pewne kwestie finansowe, tj. rentowność czy płynność firmy.

Rzetelni przedsiębiorcy otrzymują od nas ofertę przyłączenia się do programu nawiązania bezpośredniej współpracy z firmami szwedzkimi, duńskimi i norweskimi. Polega to na pełnym dostępie do bazy zawierającej aktualne zapotrzebowania firm skandynawskich na określone produkty. Konsultanci Kalex AB codziennie weryfikują zapytania ofertowe tych firm i wprowadzają je do systemu. Po przetłumaczeniu na język polski, w każdą środę zapotrzebowania są gotowe do pobrania przez polskich producentów. Dla ułatwienia produkty są skatalogowane wg grup, np.: obrabiarki, maszyny do drewna, urządzenia do opakowań czy wózki widłowe.

Jeżeli polska firma zauważy zapytanie pasujące do jej profilu produkcji, powinna bezzwłocznie nawiązać kontakt z firmą skandynawską. Stąd tylko jeden krok do przygotowania oferty i nawiązania współpracy – najlepiej na lata…

Poniżej przedstawiamy ilości zapytań ofertowych złożonych rocznie przez firmy szwedzkie w przykładowych grupach:

 • wyposażenie hal produkcyjnych – 755
 • obróbka blachy – 403
 • pojazdy i kontenery – 460
 • ogrzewanie, chłodnictwo i klimatyzacja – 389
 • urządzenia do podnoszenia i transportu – 370
 • prace poligraficzne – 360
 • urządzenia do pakowania – 358
 • obrabiarki – 305
 • ochrona środowiska – 321
 • obróbka skrawaniem – 260
 • elektronika – 284
 • komputery – 227

Konsultanci Meridianu oferują ponadto pomoc w bezpośrednich kontaktach biznesowych, w tym – na podstawie odrębnych umów – prowadzenie wszystkich bądź wybranych zleceń na zasadzie pełnomocnictwa.


Ile to kosztuje?

Przystąpienie do programu nawiązania bezpośredniej współpracy z firmami szwedzkimi gwarantuje 12-miesięczny dostęp do aktualnych i na bieżąco weryfikowanych zapytań ofertowych klientów.

Opłata roczna za dostęp do bazy zaczyna się już od 1.750 €. Szczegóły znajdują się w poniższych linkach.

Oferta Qimtek

Broszura Qimtek